Yeni Zelanda kökenli, yavaş büyüyen bir su bitkisidir. Yeterli ışık ve besin verildiğinde yeşil yapraklardan oluşan, kalın bir halıya dönüşebilen mükemmel bir ön plan bitkisidir. Yapraklar küçük ve yuvarlaktır, herhangi bir nötr tonlu alt tabakayı güzel bir şekilde dengeleyebilen parlak yeşil renge sahiptir.

Bu bitkinin büyümesini kaliteli hale getirmek için yüksek aydınlatma ve Co2 enjeksiyonu gereklidir. Dikey büyüyen ince saplar aydınlatma eksikliğinin bir göstergesidir, sararmış yapraklar ise beslenme yetersizliği anlamına gelebilir. İnce yapraklar da Co2 eksikliğine işaret edebilir. Bu bitki hızla büyüyebilir ve uygun koşullarda tutulduğunda düzenli budama gerektirebilir.

Submers veya emmers formlarda büyüyebilir. Bu küçük bitkilerin kökleri ince olduğundan, alt tabakalara ekilmesi zor olabilir. Bu durumda, tankı su ile doldurmadan önce köklerin alt tabakaya tutunması için zaman tanıyan kuru çalışma yardımcı olur.
Ekimden önce bitkini doku kültürü jelinden arındırın. Bitkiyi suya batırarak jeli parmaklarınızla sıkabilirsiniz. pH: 6-7,5; Bakım: Ortadan Zora; Işık: Ortadan Yükseğe; Co2: Gerekli; Büyüme oranı: Orta ila Hızlı.

Add Your Comment

× Canlı Destek