Yeni başlayanlar için mükemmel ve parlak yeşil, yavaş büyüyen gövdeli bir bitkidir. Hem ön hem orta hem de arka plan için kullanılabilen çok yönlü bir türdür. Sürekli budama, yavaş büyümesini sağlar ve dallanmayı yatay olarak yayar. Budanmamış halde bırakmak, arka plan bitkisine uygun olan dikey olarak büyümesine izin verecektir. Bitkinin şekli ve büyümesi koşullara bağlıdır, bu nedenle akvaryum peyzajınıza nasıl uyacağına dair belirli bir vizyonunuz varsa buna göre plan yapmalısınız. Bu bitki, görünüş olarak diğer halı tesislerine benzer ve az bakım gerektiren bir alternatif olabilir.

Hemianthus Micranthemoides


Bu bitki 6-14 ppm civarında orta ışık ve CO2 seviyelerinde en sağlıklı şekilde büyür. Bununla birlikte, H. micranthemoides ihtiyaç duyduğu tüm besinleri besin açısından zengin bir substrattan ve sağlıklı balık kolonisinden alabilir. Süper yoğun büyüme için yüksek ışık ve CO2 kullanın. Parlak ışık gür bir büyüme sağlarken, ılımlı ışık daha gevşek, yukarı doğru büyüme sağlar. H. micranthemoides’iniz düzenlendikten sonra, kontrol edilmeden bırakılırsa asi büyüyebileceği için budanması gerekecektir. Bu bitki, önemli ölçüde budamayı tolere eder, böylece büyümesine ve yoğunlaşmasına izin verilir ve ardından isterseniz onu istediğiniz şekle getirebilirsiniz.
Sapların uçlarını kırparak çoğaltın, ardından birkaçını bir araya getirin ve alt tabakaya birlikte yerleştirin. Diğer yeşilliklerin üzerlerini örtmediğinden emin olun.
Ekimden önce bitkini doku kültürü jelinden arındırın. Bitkiyi suya batırarak jeli parmaklarınızla sıkabilirsiniz. Köken: Kuzey Amerika; pH: Çeşitli koşullara uyarlanabilir; Bakım: Kolay-Hafif orta; Co2: İsteğe bağlı; Büyüme oranı: Orta.

Add Your Comment

× Canlı Destek